Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

מה בקורס?

במהלך הקורס נלמד על יתרונות הבנייה בטימבר פריים ועל תכונות של מגוון רחב של עצים. נלמד על בחירת מחברים ואופן היישום שלהם באפליקציות שונות. נדריך אתכם כיצד לעבוד עם כלי עבודה ידניים וחשמליים ולייצר כל את כל סוגי המחברים, מהפשוט ועד המורכב ביותר. נחקור את תהליך המעבר שבין חומר הגלם לחומרי הבנייה שאיתו נעבוד, תהליך צמיחת העץ והשפעתו בכל הקשור לבחירת המחברים המתאימים, ניסור הגזע לחתכים שונים בהתאם לדרישות ההנדסיות. וכן נלמד על הקשר בין לחות העץ ובין אופן העיבוד של כל מחבר ביחס לתקופות העונה השונות.

ידע מעשי

במהלך הקורס נבנה פרויקט משותף , מא׳ - ת׳ עם ליווי צמוד של המדריכים.

חומרי גלם

נסקור את סוגי העצים המתאימים למבני טימבר פריים וכיצד מעבדים אותם

משך הקורס

משך הקורס הוא כ 3 חודשים, ב- 11 מפגשים. נלמד כיצד מתכננים מבנה בסגנון טימבר פריים.

קורס הכשרה

בטימבר פריים

הקורס מיועד לאנשים מתחום הבנייה בעץ ולאנשים ללא נסיון קודם בתחום. במהלך הקורס נלמד כיצד מתכננים ובונים מבנה בסגנון טימבר פריים.

Grunge Wood

טימבר פריים ישראל, המקום בו לראשונה בחיי נחשפתי לעולם העץ. עד הקורס טימבר פריים  מה שהכרתי זה מברגה , ברגים וכמה לוחות עץ שמצאתי בחצר הבית. במהלך הקורס נוכחתי לגלות עולם מדהים של טכניקת בנייה מהמיוחדות שיש בעולם העץ. הידע המקצועי , הנכונות ללמד ולהעשיר אנשים והתשוקה לעץ בקרב המדריכים הם מה ששבה אותי בקורס . 
מעבר לקורס וללמידה, אפשר באמת לפגוש אנשים מדהימים שמגיעים לקורס ורק צמאים לעוד ועוד ידע, כיף להיות בקהילה של אנשים שרק רוצים להתפתח , ללמוד ולרדת לשורש העניין.

 
קורס טימבר פריים ללא ספק שינה את חיי והעשיר אותי בידע נרחב על העץ כחומר גלם, בנוסף לזה נחשפתי והתמקצעתי במגוון רחב של כלי עבודה חשמליים וידניים והכי חשוב נכנסתי לקהילה הכי מיוחדת בעולם העץ בישראל.

ברק ויטלם

קורס טימבר-פריים, בכמה מילים.
קשה שלא להסחף בהתלהבות של שחר, כשהוא מתאר את מפגשי העצים, את חיבורי הטכניקה ואת ההיסטוריה המוטמעת עמוק בכל קדח וניסור בעץ. הקורס מאפשר הצצה נרחבת לעולם הטימבר-פריים, להקנות כלים בסיסיים, הכרה עם כלי העבודה המסורתיים והמודרנים, ידע שיאפשר לכל חובב נגרות לגשת להתחיל לייצר בעצמו תוצרים מעשיים משמעותיים בטכניקה מחד  והענקת בטחון וידע תאורתי בחוקי התורה ועל מה הטכניקה מבוססת מאידך.
הצוות המקצועי, המנוסה והמסור המלווה את הקורס, ביחד עם מפגש של בעלי מקצוע צמאי ידע, הופך את שעות הקורס והמפגשים לחוויה מעשירה ונהדרת.
מומלץ בחום.

אריה גורן

שמי מאיר, אני כבר מעל 10 שנים בונה בעץ. ותמיד קראתי וחפרתי לדעת יותר לעומק על החומר גלם שאיתו אני עובד, ובעיקר היה חסר לי ה"עוד משהו" שלא ידעתי להצביע עליו אבל במדינה שלנו שאין כמעט הכשרה ולימודים בתחום הבניה בעץ, אם לא גוגל לא הייתי יודע גם לאן אפשר להגיע בתחום. יום אחד תפסה את עיניי מודעה של טימבר פריים ישראל, כעבור כמה ימים כבר הייתי אצל שחר בסדנא, וכמו כולם התגובה הראשונה שלי הייתה, וואו! זה קיים בארץ?? פעם ראשונה שראיתי בארץ סדנת עבודה כזו, גדולה ומאובזרת כמו שצריך. כמובן שנרשמתי לקורס. כמו שציינתי, אני בונה בעץ למחייתי, וכבר מהשיעורים הראשונים קלטתי את השינוי. למדתי אצל שחר כל כך הרבה על תכנון נכון, עבודה מסודרת ועוד מלא פרטים. כיום, כשנה וחצי לאחר שסיימתי את הקורס, אני עדיין בקשר עם שחר שממש נותן מהידע ומהנסיון שלו בלי הגבלה ובשורה התחתונה אני קיבלתי הרבה מעבר לקורס. אז אם זה לא היה ברור קודם, ממליץ בחום.

מאיר לדרר

בוגרי הקורסים מספרים

החזון שלי

את ההחלטה להכניס לתודעת שוק הבנייה בעץ, את טכניקת הבנייה טימבר פריים, עשיתי הרבה אחרי שסיימתי ללמוד בקנדה. זה טבעו של כל תחום שנכנסים אליו, להשאיר טעם של עוד. בייחוד קורס שעוסק במסורת בנייה בת קרוב ל 1,000 שנה, כאשר 40% מהחומר מועבר בכיתת הלימוד. את תחום הבנייה בעץ למדתי מבלי להתכוון עוד הרבה לפני שקניתי את המסור הראשון שלי. 8 שנים שבהם הסתובבתי ביערות בצפון אמריקה, בהם פגשתי את חומרי הגלם שאיתם אנחנו עובדים היום. הספק לגבי טימבר פריים בישראל, יותר מכל נבע מהיעדר הקשר בין איש המקצוע ליער. זה חשוב כשבונים דק או רהיט. זה הכרחי כשמדובר בשלד במחברי עץ. המחשבה לקנות מנסרת עצים, ולייבא את העץ בעצמי, הייתה רחוקה. התזמון שלה הפתיע גם אותי.

לא צריך להבין בכלכלה, כדי לדעת שתחרות וגיוון מייצרים ביקוש או להעמיק במדעי החברה כדי להבין מונחים של שיתוף והדדיות, כמנוף צמיחה אישי וסביבתי. שיתוף ידע לשיפור התודעה  והיכולות, ברמה האישית, קהילתית וסביבתית. ומכאן התפתחה ההחלטה, לפתוח קורס בסגנון בנייה ייחודית מעץ – טימבר פריים. 16 שנים שבהם ביליתי ביערות ברחבי העולם, וצברתי ניסיון בבנייה בעץ ובטימבר פריים בפרט. קורס בנייה בעץ אשר יעניק לכל תלמיד את הכלים הנכונים להמשיך ללמוד ולהעמיק בעצמו, וליצור קהילה שמתפתחת יחדיו, בצורה מקצועית וכנה. ובכך לשפר את תחום הבנייה בעץ  וכל אחד מאתנו בפרט.

המסע לרכישת ידע, חייב לעבור בהכרה שתהליך הלמידה הינו אינסופי.

bottom of page