Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

קיימות

אנו מאמינים שקיימות הינה דרך חיים ולא סלוגן שנועד להתחבר לקהל זה או אחר. הדבר נכון לעצים, צמחים, בעלי חיים וכנף, חרקים וכל ייצור חי בכל תודעה שהיא על פני הכדור המופלא הזה. הבחירות שלנו מוכרעות על פי נקודת מוצא זו. מעבר ליכולת של כל אדם או חברה להבין את השלכות הבחירות אותן הם עושים, דבר הבא לידי ביטוי בתחום שלנו בהבנת המקור שממנו מגיע העץ, תהליך גדילתו, והשפעת הכריתה שלו על הסביבה בה הוא גדל. אנו מאמינים כי נטיעת עצים באופן ישיר ועקיף היא תנאי הכרחי למעגל בו אנו נמצאים ומתפרנסים ממנו. זה מתחיל בבדיקה מקיפה של המקור והמנסרה ממנה מגיע העץ, ונגמר בניצול מקסימלי של חומר הגלם לצורכי הבנייה. עם כל האהבה שלנו לבנייה מעץ, אין דבר מרגש יותר מעץ חי בסביבתו הטבעית. הדברים לא סותרים אחד את השני,ובמקרים רבים אף להפך.

דיוק הנדסי

כיום, אנו מספקים עצים לקבלנים ולקוחות פרטיים בכל הארץ, כאשר בחלק מהמקרים אנו משתתפים בתכנון השלד על מנת לייעד את הקורות המתאימות ביותר, אשר יתאימו ברמה ההנדסית, הויזואלית ואף ברמה האנטומית בכדי למקסם את חיי המבנה שאותו בונים. בעוד שמחסני עצים מתקבעים על מידות סטנדרטיות, אצלנו תוכלו למצוא קורה בכל חתך אפשרי, מה שמאפשר לעיתים קרובות חיסכון בחומר הגלם בכפוף למגבלות ההנדסיות. כיום בישראל קיימת תופעה של הקטנה הדרגתית בחתכי הקורות הקיימים, מבלי שנעשה קיזוז בעלות החומר לפי מידת הנפח.{עלות קורה של 20\20 ס"מ מחושב לפי מידה זאת למרות שבפועל הלקוח מקבל 18\18 ס"מ}. דבר זה אינו מתקבל על הדעת בתפיסת עולמנו, ולכן קורות העץ שתמצאו אצלנו מגיעות בחתכים מלאים או קרובים לכך.

ייבוא ומכירת עצים

טימבר פריים ישראל החלה לייבא עצים לפני מספר שנים, על מנת למקסם את תקופת האחריות על כל שלד שנבנה בשיטת טמבר פריים ולשמר את ערכי קיימות.

אחריות

טימבר פריים ישראל נותנת אחריות ל-20 שנה על כל שלד עץ שאנו בונים, מאחר ועבודה של בניית שלד במחברי עץ בלבד נעשית ברמת הביצוע הגבוהה ביותר הכוללת אישורי קונסטרוקטור לכל קורה ומחבר, הדבר היחיד שנותר לנו להבטיח, הוא איכות חומרי הגלם שאיתם אנו עובדים. דבר שהוא בלתי אפשרי במקרה שבו מחסן העצים מספק את חומרי הגלם ואינו לוקח אחריות עליהם בעצמו. חומרי הגלם שאיתם אנו עובדים מגיעים לישראל במידות ואורכים מלאים אחרי שעברו תהליך של ייבוש בתנור {kiln Dry}, פרמטר קריטי ביציבות של קורה לאורך תהליך הייבוש. כל קורה מנוסרת לפי הצורך ולפי תפקידה בשלד המבנה.

סוגי העצים שלנו

אחד העצים הקשים והחזקים במשפחת העצים הרכים {מחטניים}. למעשה לא נחשב פייר אמיתי { משפחת ה Abies genus}, מה שמקל על זיהויו והיכולת למצוא את תכונותיו ביחס לעומסים השונים של כל קורה.

גדל בעיקר במערב צפון אמריקה ב 4 אזורים אקלימיים שונים. אך כיום ניתן למצוא גידולים של העץ לתעשיית הבנייה גם במדינות גרמניה וצרפת.עצי דאגלס פייר הגדלים בצורה טבעית יכולים להגיע לגובה של 200 מטר וקוטר של 6-8 מטר {עד היום ניתן למצוא עצים כאלה באזור חצי האי ונקובר, קליפורניה , מדינת וושינגטון ובריטיש קולומביה בקנדה}

 חוזקו של העץ בשילוב המראה שלו, ועמידתו היחסית בפני אלמנטים סביבתיים{עמיד לאורך זמן רב יותר לריקבון לעומת עצים רכים אחרים}, הם הגורמים לכך שדאגלס פייר נחשב איכותי מאוד לבניית קונסטרוקציות כגון: שלדי עץ לבתים, גגות גושניים, ופרגולות.

דאגלס פייר Pseudotsuga Menziesii

אחד משלושת זני הארז האמיתיים, עץ ממשפחת העצים הרכים אשר גדל באזור אגן הים התיכון באזור ההר ובייחוד בלבנון,סוריה וטורקיה {ניתן למצוא עצים בינוניים גם בישראל}. הארז הלבנוני נחשב מצויין לבנייה מכל סוג בשל קושיו והיציבות שלו בתהליך הייבוש. כמו כן העץ עמיד בפני מזיקים וריקבון.

הארז הלבנוני יכול להגיע לגובה של עד 40 מטר, בקוטר מקסימלי של 1-2 מטרים.

עץ איכותי מאוד לבניית קונסטרוקציות למרות מגבלות האורך שבהן מגיעות הקורות {עד 6 מטרים}

מתאים מאוד למשטחי חוץ ופנים וחיפויים.

ארז לבנוני Cerberus Libani

ברוש מצוי Cupressus Sempervirens

הברוש המקומי נחשב לאחד מהעצים המשובחים שאנו מכירים, שייך למשפחת העצים הרכים.מעבר לחוזקו, התכונה הבולטת שלו היא יציבות, דבר המאפשר שימוש בעץ במגוון רחב של פרוייקטים החל מפרגולות, שערים, שלדים גושניים, נגרות פנים ומטבחים.

במלאי גזעים מקומיים בקטרים ואורכים שונים, שמתו כתוצאה ממחלה או נכרתו באישור הקרן הקיימת לישראל

איכות חומרי הגלם

בכל מה שקשור לבנייה בעץ, איכות חומר הגלם מהווה פרמטר חשוב ביותר לאריכות ואמינות כל מבנה לאורך שנים. בהיעדר יערות טבעיים בישראל  וריבוי יבואני העץ השונים, ישנו נתק מוחלט בין איש המקצוע ובין פרמטרים מסוימים הקובעים את איכות חומר הגלם. הביטחון שהעץ ימלא את תפקידו וישמור על תכונותיו לאורך שנים תלוי בתהליך העיבוד וההכנה שהוא עובר. ניתוח התנהגותו העתידית של העץ מאריכה את אורך החיים של כל אלמנט, ומתבטא בחסכון בעלויות הטיפול בעץ בהמשך הדרך.

אנו משתמשים בידע שלנו על מנת להכשיר ולעבד את העץ בהתאם לתנאים הטבעיים בהם הוא גדל על מנת שישרת את המטרה שלו בצורה אופטימלית.

bottom of page